MEIE LUGU

Meie lugu sai alguse kauaaegsest unistusest, mis on olnud meie mõlema mõteteis viimased kuus aastat.
Olles mõlemad sündinud, üles kasvanud ning veetnud kogu oma vaba aja senini vaid maal meie jaoks armsas kodukülas Kääpal, on meie jaoks olnud alati kindel, et oma ülejäänud elu soovime veeta vaid maal nii elades kui ka tehes midagi, mida me mõlemad väga armastame– teha midagi oma enda kätega!

Väärtustame üle kõige lihtsust, looduslikkust ning kõike seda, mis on oma kätega tehtud. Usume, et oma kätega tehtud asjadesse saab puhuda sisse hinge, mis paneb Sinu kodu elama.

Meie idee puidust tarbe- ja dekoratiivesemeid tootma hakata sündis täiesti isiklikust vajadusest. Nimelt kui Tartu oma korteri ostsime, otsisime pikka aega sisustust, kuid silma ei jäänud mitte miskit erilist. Oleme olnud mõlemad ühisel nõul, et ühes vanas nostalgilises kummutis vanavanemate ajast või isetehtud rustikaalses puidust mööblis on rohkem elu ja hinge sees kui sisustuskauplustes päevi seisev igav sisustuskaup või odav masstoodang. Leidsime, et oma koduses majapidamises me enda ümber plastmassi, tavalisi õlgkorvikesi või saepurulauast tehtud mööblit näha ei soovi ning seetõttu valmistasime oma kätega nii täispuidust hoiukastid kui ka mõned muud vajalikud mööbliesemed korteri sisustamiseks.

Meie hoiukastid said nii kenad, et kui Oti täditütar neid nägi, tahtis ka temagi neid endale. Kinkisime talle sünnipäevaks kaks rustikaalses stiilis hoiukasti, ühele sai kirjaks peale “Elu on ilus!” ning teisele “Tee seda, mida armastad!”.
Meie kastid said tutvusringkonnas juba päris kuulsaks, saime positiivset tagasisidet ja nii hakkaski idanema meis mõlemais mõte kaste suuremates kogustes tootma hakata, et saaksime ka teistele samaväärset rõõmu tuua. Positiivne tagasiside oma inimestelt kui ka tuttavatelt andis meile veel rohkem julgust see teekond ette võtta ning tänaseni me ei ole kordagi kahetsenud, et alustasime oma unistuse täide viimist!

Tänase seisuga on Ott küll hinnatud elektrik, kuid hingelt väga suur puutöö armastaja. Astra aga on omandanud vastavad teadmised ärijuhtimises ja turunduses ning omab sotsiaalteaduste magistrikraadi ettevõtluse ja ökonoomika erialal. Kui tööjaotusest rääkida, siis Oti ülesanne on kastid valmis meisterdada ja Astra hooleks on toodete lõppviimistlemine ja sõnumite välja mõtlemine.

“Ei oska täpsemalt isegi öelda, kust need mõtted tulevad, kuid esimene sõnum “Elu on ilus!” sündis soovist kuidagi vastanduda neile, kes muudkui kurdavad, et elu on raske ja kõik on halvasti. Elu on väga ilus!”.
Ja kui seda aitab teadvustada ja aeg-ajalt meelde tuletada kastikesel olev positiivne sõnum, mis Sulle igal hommikul hommikukohvi valmistades otsa vaatab, siis arvame, et suudame muuta läbi oma kastikeste paljude inimeste elud positiivsemaks.

Niisiis ongi meie tegevusalaks puidust tarbe-ja dekoratiivesemete tootmine. Alustasime pea kaks aastat tagasi vaid kahe tootegrupigatäispuidust hoiukastid ning lasergraveeringuga tammest lõikelauad. Tänase seisuga leiab meie tootevalikust lisaks meie kahele peamisele tootegrupile ka muid hoiu- ja tarbekaste, puidust koogitoppereid, pulmadekoratsioone, arendavaid mänguasju ja palju muud.
Oleme valmistanud kõik oma tooted hingega ja seda selleks, et tuua tükike loodust Sinu koju!

Teie Ott ja Astra