KKK

Oleme siin välja toonud meilt enimküsitavad küsimused koos meiepoolsete vastustega.
Kuid kui siin Sinu küsimusele vastust ei leidu, kirjuta meile ja leiame sellele vastuse!


1. Kui tellin jõuluehteid, lapsele mänguasjakasti või hoopiski lõikelaua, siis kuhu ma kirjutan INFO, mis nimelisi ehteid/ mis värvilahendust kastile soovin jne-jne?
Antud lahter asub Ostukorvis. Kui oled endale sobivad tooted Ostukorvi lisanud, siirdu Ostukorvi. Sobiva lahtri antud lisainfo jätmiseks leiad Ostukorvist nimega “Lisainfo/Märkused tellimuse kohta”. Jäta kogu vastav info tellimuse kohta sinna või kirjuta meile peale tellimuse esitamist info@maerand.com.

2. Kui pikk on hetkel tarne?
Meil on tegelikult aasta läbi sama pikk tarne. Ehk sõltuvalt tootest, on tellimuse täitmise aeg keskmiselt-umbkaudu 2-4 nädalat, kui mitte vähem/rohkem. Koogitopperite tarne on meil nüüdsest maksimaalselt nädal, kuna tegemist väiksemamahulise tööga. Samuti ka nt sõrmustekarpide, juukseharjade graveerimine on nädal-kaks, kui parasjagu laoseis seda võimaldab. Mänguasjakastide puhul aga tuleks arvestada kindlasti vähemalt neljanädalase ooteajaga, kui mitte kauemagagi. Viimasel ajal on mänguasjakastide tellimuste täitmise aeg pigem 5-7 nädalat. Kohe, kui tellimus valmis, postitame. Anname tellimuse kulgemisest personaalselt igale tellijale teada. Vähemalt proovime oma kommunikatsiooni oma klientidega aegsasti parendada, sest meie kaheaastase poja kõrvalt on tihtilugu ikka väga keeruline kõike hallata.
Jõuludele eelneval ajal on paraku pikem tarne, sest tellimusi on mitu korda rohkem ja kuna tegemist käsitööna valminud toodetega, mis valmivad väikses pereettevõttes, siis kahjuks võtavadki toodete valmistamine tihtilugu kauem aega. Loe kindlasti ka järgmist punkti!

3. Mida tähendab tarne umbes 2-4 nädalat, kui mitte vähem/rohkem? Kas seda, et kui mu tellimuse esitamisest on möödas täpselt 2 või 4 nädalat, kas saan siis tellimuse kätte?
EI. See ei tähenda seda.
Valmistame kõik oma tooted käsitööna ning neid pole meil kohe valmistoodetena laos (kui pole teisiti märgitud), vaid valmistame need alles peale Sinu tellimuse esitamist.
Tarne umbes 2-4 nädalat, kui mitte vähem/rohkem” tähendab, et võib minna kuni 2-4 nädalat või ka k a u e m. See sõltub sellest, mis tootega tegu, kui palju hetkel tellimusi valmistada vaja on või mis perioodiga parasjagu tegu (kas on pulmahooaeg, jõulud või muu aeg mil tellimuse esitajaid on palju. Jõuluperiood algab meil juba augustis, mil pulmahooaeg on kergelt raugemas). Mänguasjakastide tellimisel tuleb kindlasti arvestada vähemalt neljanädalase ooteajaga või ka kauemagagi, sest nende tellimusi on sõltumata aastaajast/perioodist meil aastaringi väga-väga palju. Samuti kuna tegemist on pisikese pereettevõttega, dikteerib meie töö tegemist väga palju meie poeg Otto, kes 2019.aasta jaanuaris sündis ning see tähendab, et kirjadele vastamine või ka tellimuste täitmine võib võtta tavapärasest kauem aega. Kuna ta veel lasteaias ei käi, siis ongi paratamatus, et tema võtab kogu tähelepanu hetkel endale ning tihtilugu jääbki kirjadele vastamine, tellimuste staatuste muutmine Astral tahaplaanile. Vabandame siiralt meie kesise kliendikommunikatsiooni pärast!
Seega ongi meil väga raske täpselt ja ka kuupäevaliselt öelda millal mingi konkreetne tellimus valmis saab, kui me pole hakanud tellimust parasjagu valmistama. Täpne aeg selgub alles siis, kui nt on teie tellimus jõudnud lõppviimistluse faasi või on juba pakkimise järjekorras. Seda seetõttu, et nt juba mänguasjakastide puhul valmistame me korraga vähemalt 5-10 tellimust, mitte ei tee ühe kaupa neid. Ehk üks päev valmistame 5-10 kasti materjali ette (lihvime, pahteldame jne), teine päev paneme võib-olla juba kokku, siis lihvime, teeme võimalusel uuesti parandusi, pahteldame, laseme kuivada, lihvime uuesti, lihvime käsitsi nurgad jms ehk teeme kõik, et värvimiseks oleks korralik pind ette valmistatud. Siis värvime, laseme esimesel kihil kuivada. Värvime uuesti, laseme 3 ööpäeva kuivada. Jne-jne. Kõik see võtab omajagu aega, kuid kahtlemata ei pea lõpptulemuses pettuma! Toodame väga kvaliteetseid tooteid ja ei soovi kvaliteeti alla lasta ega ka kiirustada nende valmistamisel.
Seetõttu ei olegi meie toodete tarne sama kiire kui nt Loverte.com lehelt mõne lõhnaõli tellimine.

4. Kui ma esitan tellimuse, viskas ette ERROR-lehe. Kas pean tellimuse uuesti vormistama või kuidas pean toimina?
Ei, Sinu tellimus sai edukalt sooritatud ning saadame üldjuhul 5 tööpäeva jooksul ka kinnituskirja, et oleme Sinu tellimuse kätte saanud ning asume seda esimesel võimalusel täitma. Seega tarneaega palume arvestama hakata kinnituskirja saamisest alates, mitte tellimuse esitamisest. Sama kehtib ka arve alusel tellimisest. Kui olete arve kätte saanud, siis arvestame tellimuse täitmise aega alates meile raha laekumise kuupäevast, mitte sellest, millal tellimuse esitasite.

5. Mis ajaks pean ma oma jõulutellimuse esitama, kui soovin, et see tellimus jõuaks kindlasti enne 24.detsembrit minuni?
Kui soovid, et kindlasti enne jõule Sinuni tellimus jõuaks, esita see kasvõi kohe, jaanuaris, märtsis, juunis või oktoobris. Kehtib igal juhul reegel- mida varem, seda parem. Ja tegelt ka! Võtame jõulutellimusi vastu nii kaua kuni tunneme, et me suudame need tellimused ka täita õigeaegselt. 2020.aasta jõulutellimuste lukku paneku täpne kuupäev veel selgumisel, küll aga paneme mänguasjakastide tellimused teistest tellimustest varem lukku- 18.oktoober võtame vastu viimased mänguasjakastide tellimused, mis valmivad veel selle aastanumbri sees. Alates 19.oktoobrist esitatud mänguasjakastide tellimused valmivad arvatavasti alles veebruaris, sest jaanuaris me puhkame ja võtame aega, et olla oma perega.

6. Mis on kiirtellimuse tasu ja miks see vajalik on?
Kiirtellimuse all mõtleme neid tellimusi, mis on vaja jõuda Sinuni kuni nädala ajaga või meiega kokkulepitud ajaks. Näiteks tellid täna tellimuse ja Sul on seda vaja hiljemalt nädala pärast, siis see on kiirtellimus. Kiirtellimus on lisatasuga, sõltuvalt tootest lisandub tellimusele juurde kas 25,00€ või 50,00€. Mänguasjakastide tellimisel lisandub 50,00€. Küsime Sinult kiirtellimuse tasu, sest et Sinu kiirtellimuse puhul peame teiste tellimused n-ö korraks ootele panema ning hiljem siis neid oma magusa une arvelt valmistama. NB! Kui soovid enne jõule kiirtellimusena mõne toote tellida, võta meiega eelnevalt ühendust, siis saame öelda, kas saame kiirtellimuse vastu võtta või mitte.

7. Kas teostate ka eritellimustöid?
Teostame, kuid ausalt öeldes eelistame valmistada juba meie tootevalikus olevaid tooteid, kuna nende valmistamisel kuluv aeg on meil teada. Tihtilugu kulub just eritellimustööde valmistamiseks kordades rohkem tööd ja aega, mis lõppkokkuvõttes võib tellijale kordades kallimaks osutuda. Kliendile võib tunduda lihtne töö, kuid kui me varem pole mingit konkreetset tööd teostanud, tähendab see katsetamist jms, mis võtabki rohkem aega võrreldes meie tootevalikus olevate toodete valmistamisega. Kuid võid alati julgelt kirjutada ja küsida. Kui me ise ei saa teostada, siis ehk oskame kedagi teist andekat tegijat soovitada. Meil pole kahju mõnda teist väikeettevõtet soovitada.

8. Kirjutasin teile, kuid pole veel vastust saanud. Miks?
Kui nii, siis me vabandame siiralt! See pole olnud kindlasti tahtlik vältimine. Pigem vastupidi.
Mäerand Grupi puhul on tegemist pereettevõttega, kus tegutsevad kaks noort inimest- Astra ja Ott. Mõlema puhul on tööjaotus ilusti ära jagatud ning kirjadele vastamisega tegelebki meil vaid Astra. Küll aga on Astra hetkel meie pisipojaga üldiselt kodune ning kirjadele vastamiskiirus on sõltuvuses täielikult meie poja Otto tujudest, misiganes tal parasjagu on või kas ta üldse lubab ema tähelepanu muule või mitte. Praegune praktika näitab, et on sage nähtus see viimane variant ning kui Astra pole parasjagu Otto kõrvale ise magama ära vajunud, katsume vastata hilisõhtuti, kui mitte öösel. Või siis, kui Astral on võimalik Otto lõunaune ajal telefonitsi vastata. Igatahes oleme kõik kirjad ilusti kätte saanud ning katsume neile vastata alati esimesel võimalusel.
Kui aga Sul on kiiremini vastust vaja, võid julgelt helistada Otile- 5695 9677.

9. Kui ma soovin tellida 20+ või veel-veel rohkem jõuluehteid, kas saan ka soodustust või personaalsema hinna?
Alati on kõik võimalik! Ole hea ja kirjuta meile, räägi lähemalt oma soovidest ning vaatame, mis me teha saame 🙂

10. Kui ma tellin ühe suure mänguasjakasti ja juurde veel mõned kastid, kas on võimalik saada ka soodsamat hinda?
Alati on kõik võimalik! Kuid kuna meie mänguasjakastidele on väga suur huvi ja tellimusi neile on väga-väga palju (ooteajad on tihtilugu 4-6 nädalat), ei näe me enda seisukohast mõtet soodushinda neile pakkuda, sest ega tööd selle poolest vähemaks ei jää. Seetõttu pole ka märgata meie kastidele näiteks meiepoolseid sooduspakkumisi. Aga küsida võib alati! 🙂

11. Mul on välispank, kuid kahjuks teil pole e-poes välispanga maksevõimalust. Kuidas ma saan tellimuse vormistada?
Meil on nüüdsest ka pangaülekande võimalus maksevahendite juures. Esita tellimus e-poes ja tasu selle eest pangaülekandega. Kui mingil põhjusel Sul see ikka ei õnnestu, kirjuta meile info@maerand.com ning me edastame Sinu tellimissoovile vastu müügiarve, mille alusel saad tellimuse eest tasuda.

12. Kas te ka Soome või mujale välismaale tellimusi saadate?
Jah, ikka! Alates 2021.aastast on võimalik tellida mänguasjakaste otse Soome aadressile. Selleks vali “Soome” lahtris Riik / piirkond * ning seejärel jääb alles vaid üks tarneviis- Tarne Soome DPD kulleriga otse aadressile: 33.00€. Vali tasumiseks “Pangaülekanne” ning Esita tellimus. Sinu meiliaadressile tuleb tellimusekinnitus ning pangaülekande jaoks vajalikud rekvisiidid. Võtame tellimuse töösse peale ülekande laekumist meie arvelduskontole. Kui aga soovid mujale, kirjuta meile ja saad tellimuse vormistada müügiarve alusel. Postitasu paraku sõltub paki kaalust (v.a SmartPOST).

13. Teie mänguasjakastide hinnad on turulolevatest mõnevõrra kallimad. Miks?
Jah, on. Ja seda põhjusega. Oma toodete valmistamiseks oleme oma viie tegutsemise aasta jooksul teinud väga suuri investeeringuid. Nt viimati soetasime LEADER-meetme kaasabil ligi 1 7 000 eurose formaatsae, et teostada veelgi täpsemaid lõikusi mänguasjakastide detailidel ja tagada meie toodete kõrge kvaliteet. Ning seetõttu on meil ka kohustusi mõnevõrra rohkem kui nt mõnel hobitegijal, kes valmistab ehk oma mänguasjakaste soodsamate tööriistade/seadmetega ja teeb seda lihtsalt hobina teise töökoha kõrvalt. Ja tema saab pakkuda väiksemat hinda kui meil, “solkides” seeläbi ka turgu. Meie jaoks ei ole meie ettevõtmine hobi, vaid meie põhitöö, mille peamiseks eesmärgiks on maksimeerida kasumit. Ning seetõttu, et kõik meie võetud kohustused saaksid täidetud ning et ettevõte teeniks ka kasumit, on meie hinnad turulolevatest mõnevõrra kallimad.

Kui Sa siin oma küsimust kui ka vastust sellele ei leidnud, ära pelga meile kirjutada! Kasuta seleks meie kodulehel olevat kontaktvormi või saada meile kiri info@maerand.com. Samuti võid julgelt ka helistada Otile (+372 5695 9677).